Lietuvoje saulės elektrinių klestėjimo metais galima vadinti 2013 metus. Tuomet elektros energijos iš saulės gavimo būdas rado savo vietą rinkoje, o 2013 metų pabaigoje mūsų šalyje jau veikė beveik 2000 saulės elektrinių. Šis apsirūpinimo elektros energija būdas nepraranda populiarumo ir šiandien – vis daugiau gyventojų jį renkasi kaip alternatyvą brangstančiai įprastai elektros energijai. Ar ilgainiui saulės elektrinės pakeis aplinką teršiantį įprastą elektros gavimo būdą, prognozuoti sunku. Tačiau galima aptarti tvirtus argumentus, kodėl tokie pokyčiai tikrai įmanomi.
Vis svarbesnė aplinkos švara
Ne tik Lietuva, bet ir kitos pasaulio valstybės vis daugiau dėmesio skiria aplinkos taršai. Mūsų šalyje vis dažniau atsisakoma neperdirbamų maisto ir kitų produktų pakuočių, o taršūs aplinkai automobiliai apmokestinami. Jau šiandien valstybė skatina ir iš gamtos gaunamos, aplinkai netaršios elektros energijos naudojimą – norintiems naudotis saulės elektrinės gaminama elektra skiriama valstybės parama.
Vis labiau vertinama nepriklausomybė
Prieš keletą dešimtmečių apie savarankišką elektros energijos gavimą negalėjo būti nei kalbos. Tuo tarpu šiandien vis daugiau Lietuvos gyventojų vertina nepriklausomybę nuo elektros ar kitų tiekėjų. Nuosavos saulės elektrinės tapo puikia galimybe atsiriboti nuo nuolat kintančių elektros energijos tarifų bei reguliuoti elektros gavimo procesą patiems.
Vis lengviau prieinamos inovacijos
Naujovių atsiradimas bet kurioje rinkoje iš pradžių visuomet kelia daug klausimų ir abejonių. Pirmosios saulės elektrinės Lietuvoje taip pat buvo buvo apipintos įvairiomis nuomonėmis, o šiandien jos tampa savaime suprantamu elektros gavimo būdu. Tad tikėtina, kad ilgainiui lietuviai dar mieliau rinksis žaliąją energiją, o saulės elektrinių pardavėjai stengsis pasiūlyti dar patrauklesnes sąlygas.
Saulės elektrinių naudojimas vietoje įprasto elektros gavimo būdo ilgainiui gali iš esmės pakeisti mus supančią aplinką. Iš saulės gaminamos elektros gamybos metu neišsiskiria CO2 ar kitos aplinką teršiančios medžiagos. Švaresnis oras ne tik sudarytų sąlygas patiems gyventi sveikiau, bet ir teigiamai veiktų visą ekosistemą. Juk tokie reiškiniai kaip oro užterštumas ar besaikis plastiko naudojimas kasmet vis labiau niokoja visos žmonijos florą ir fauną. Tad kiekvienas sprendimas, leidžiantis išvengti šių padarinių yra mažas žingsnis link sveikesnio ir švaresnio rytojaus.