Didžiausios klaidos skiriantis, kurios paveikia vaikus

Skyrybų metu alimentai vaikui neturėtų tapti akivaizdžiu karo tarp sutuoktinių įrankiu, o vaikas – netapti tarsi šio konflikto įkaitu. Daugybę klausimų, susijusių su skyrybomis, turėtumėte įveikti atsakingai ir atsargiai, siekiant apsaugoti vaiką nuo visų neigiamų poveikių. Štai kokios klaidos gali būti daromos, ir kurių tikrai geriau nedaryti, skyrybų metu. Patikėkite, jų pasekmės gali būti didesnės negu įsivaizduojate.

Nuolatinis grasinimas skyrybomis, vaiko akivaizdoje

AlimentaiPrasidėjus konfliktams, dėl įvairių priežasčių sutuoktiniai ima vienas kitam grasinti skyrybomis. Kartais tai yra realus planas, kartais tai yra ultimatumo forma, o kartais tik noras parodyti savo galią. Tačiau šis siaubingas įrankis yra skirtas poros santykiams aiškintis arba užbaigti. Tai nėra dalykas, kurį turi girdėti tėvai. Dabar jau suaugusiu vyru tapęs Jurgis prisimena: „Pamenu, visą vaikystę mama grasindavo tėvui skyrybomis, jeigu jis nesiliaus gerti. Atsimenu tą įtampą mokykloje, kurią dėl to patirdavau. Aš stovėdavau mokykloje prie lango ir nenorėdavau būdamas pradinukas su niekuo žaisti, nes galvodavau apie skyrybas, kaip viskas pasikeis. Ta įtampa labai paveikė mano mokslus, susikaupimą. Tėvai taip niekada ir neišsiskyrė, tik, kai man suėjo 17, mama išskrido dirbti į užsienį ir iš ten mus materialiai rėmė, kol mums to reikėjo“, – nuoskaudų nepamiršta vyras.

Barniai vaiko akivaizdoje

Bet kokie barniai vaiko akivaizdoje yra labai blogas dalykas. Viskas, ko vaikas išmoks blogiausio gyvenime, galite neabejoti, jis to išmoks iš judviejų poroje barnių. Tai bus ne tik pamokos, tai bus ir siaubingas stresas ir baisiausias gyvenime išgyventas dalykas.

Manipuliavimas

Vaiko įtraukimas į barnį naudojant jį kaip priedangą. Šlykščių manipuliacijos būdų skyrybų metu yra įvairų. Pavyzdžiui, konflikto metu rėkti sutuoktiniui, kad jis ar ji nesirūpina vaiku ir vaiką naudoti kaip priedangą, kaip konflikto centrą. Vaiko įtraukimas į barnį, verčiant jį pasirinkti, kas yra teisingas – dar baisesnis dalykas. Tačiau kažkodėl tėvai elgiasi ir taip, bandydami įgauti daugiau pranašumo. Vaiko nuteikinėjimas prieš vieną iš tėvų gali įgauti didesnį pagreitį tuomet, kai vienas iš tėvų daugiau laiko leidžia su vaiku. Kai tik vienas iš tėvų galiausiai bendrauja su vaiku, tas bendraujantis turi galiausiai savyje visus įrankius visiškai vaiką nuteikti prieš kitą iš tėvų, arba kaip tik tiems santykiams leisti atsinaujinti. Deja, manipuliacijos vaikais skyrybų metu galiausiai beveik visuomet atsisuka prieš tėvus. Suaugę vaikai dažnai atsikvošėja, supranta, kas įvyko, ir ima kaltinti savo tėvus, nekęsti jų, bendrauti staiga ima su tuo, prieš kurį buvo nuteiktas, ir pan.

Gražina

Gražina paskelbė 704 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>