Kaip nesuklysti skaičiuojant mokesčius, dirbantiems savarankiškai

Kasmet dirbančiųjų savarankiškai pagal individualios veiklos pažymą vis daugėja. Pradedantiesiems tokio darbo buhalterinė apskaita Vilniuje gali būti atliekama ir samdytų buhalterių. O tiems, kas ryžtasi patys tvarkytų savo buhalteriją, štai pagrindinės gairės, kaip nepaklysti, nesuklysti ir tinkamai tvarkyti savo mokesčius.

Apie laisvąją profesiją ir jos mokesčius

Profesionali buhalterijaPirmiausiai, dar registruodami savo individualios veiklos pažymą, atkreipsite dėmesį, kad yra toks variantas kaip laisvoji profesija arba ne laisvoji – įprasta. Laisvajai profesijai šiuo metu priskiriamos tam tikros grupės žmonių, teikiančių intelektines paslaugas, jiems taikomas didesnis GPM mokestis – 15 proc., kai kitiems tik 5. Tad rinkdamiesi profesiją ir pažymą, atkreipkite dėmesį, kokie mokesčiai jums nusimato, nes čia vieta, kur galite suklysti. Beje, artimiausiu metu galime sulaukti įstatymo pataisos, kuri leis įvesti kažką panašaus į progresinius mokesčius, mat kyla diskusijos, kodėl vienų profesijų atstovai turi mokėti daugiau, o kiti mažiau mokesčių, nors jų pajamos gali būti didesnės arba mažesnės nepriklausomai nuo to, ar jie laisvųjų profesijų, ar kitų profesijų atstovai. Tad nuo 2018 m. būtinai atkreipkite dėmesį į tai, ką naujo išleis įstatymų leidėjai.

Apie PSD ir jo permokas

Jeigu dirbate tik pagal individualią veiklą ir nestudijuojate, turite tinkamai vesti savo buhalterinę apskaitą ir mokėti PSD už save kas mėnesį. Vėliau, balandžio mėnesį, deklaruojant pajamas už praėjusius metus, galėsite mokėti tik reikiamą PSD skirtumą.

Patogiausias būdas vesti buhalteriją

Tam, kad buhalterinė apskaita vyktų sklandžiai, pagrindinis dalykas, kurį vertėtų daryti kiekvienam pagal IVP dirbančiam žmogui – tai turėti atskirą sąskaitą, į kurią persivedinėtų pinigus nuo kiekvienos gautos pajamų sumos. Internete yra specialių mokesčių skaičiuoklių, kurios leidžia paskaičiuoti ir pasižiūrėti, kiek reikia mokėti nuo sumos. Tad pagal formulę kaskart skaičiuokite, kiek turite atidėti mokesčiams ir ten laikykite tuos pinigus iki pavasario, kai reikės deklaruoti pajamas ir nuskaičiuoti mokesčius.

Apie biuletenį

Nuo 2017 m. galima naudotis biuleteniu ir pagal IVP dirbantiems. Tačiau reikės kas mėnesį deklaruoti pajamas arba tenkintis minimaliomis išmokomis, kurios vėliau bus perskaičiuojamos.

Apie motinystės atostogas ir stažą

Norint gauti motinystės atostogų išmokas arba pensiją (sulaukus tam tikro amžiaus), reikia dirbti ir skaičiuoti pajamas. Tačiau dirbant pagal IVP norint turėti minimalios algos (380 eur) išdirbtą stažą arba motinystės atostogas, mėnesio pajamos turi siekti 1200 eurų… Būtinai apie tai pagalvokite.

Gražina

Gražina paskelbė 704 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Avent

    Iš tikrųjų tai Lietuvoje labai gerai, nes jau 7mėnesį išeinam į motinystės atostogas. Tuos dvejus mėnesius galima pasiruošti tinkamai t.y. apsilankyti nėščiųjų kursuose, apsipirkti vaikelui, paskaityti knygų apie vaikų auginimą.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>