Šiandien vis daugiau žmonių iškelia klausimą „kam pirkti fotoaparatą, jei turiu išmanųjį telefoną“? Ir iš tiesų: logikos tame šiek tiek yra. Ar išties fotoaparatas – reikalingas daiktas? Gal šis technikos išradimas – jai senovė, kaip ir muzikiniai centrai, diktofonai, CD MP3 grotuvai ir kt.? Straipsnyje į tai pažvelgti pabandysime plačiau.
Fotoaparatas – įrankis darbui
Tenka pripažinti, kad kai kurių specialybių specialistams fotoaparatai yra pagrindinis darbo įrankis. Šiems specialistams visiškai pakanka ne profesionalių, bet paprastų skaitmeninių fotoaparatų. Dažnai fotografuoti tenka NT brokeriams ir turto vertintojams, draudėjams, teisėsaugos atstovams, asmenims, prekiaujantiems automobiliais ar įvairiais daiktais ir t. t. Kai kuriems specialistams pareigybės neleidžia tiesiog iš kišenės išsitraukti savo išmaniojo telefono ir nufotografuoti tam tikrų objektų: to neleidžia tarnybinė etika ir prievolė tvarkingai kaupti, archyvuoti nuotraukas. Tokiu atveju nėra jokio skirtumo, ar fotografuoti fotoaparatu, ar išmaniuoju, tačiau prisideda tarnybiniai reglamentai, kai asmeninių daiktų tiesiog negalima naudoti darbe, nes suteikiamos darbinės priemonės.
Anksčiau fotoaparatų kokybė buvo matuojama megapikseliais. Tačiau šiandien šiek tiek daugiau megapikselių turinčiu išmaniuoju darytos nuotraukos prilygs vos pora megapikselių mažiau turinčiu fotoaparatu darytoms nuotraukoms. Bet veikiausiai vis tiek pastebėsite, kuri nuotrauka daryta fotoaparatu, o kuri – telefonu. Taigi megapikseliai jau nebėra nuotraukų kokybės matas. Pavyzdžiui, išmaniuoju telefonu darytos nuotraukos net ir su žymiai daugiau megapikselių turinčia kamera kokybe neprilygs to paties gamintojo fotoaparatui, kuris megapikselių turi kur kas mažiau nei išmanusis telefonas. Profesionalai aiškina, kad telefonas vargu, ar kada nors fotografuos taip pat tobulai, kaip ir profesionalūs ar bent jau geros kokybės fotoaparatai. Paaiškinti tai galima gana paprastai: skiriasi telefonų ir fotoaparatų jautrumas baltai šviesai, fotografuojama skirtingu kampu, skiriasi fokusavimo galimybės ir kiti parametrai. Tenka pripažinti, kad profesionalus prietaisas savo funkciją atlieka geriau, nei kitas prietaisas, kuriame fotografavimo funkcija yra tik viena iš daugelio.
Tačiau kodėl išmanieji vis tiek yra fotoaparatų konkurentai?
Išmanųjį telefoną labai patogu nešiotis dėl kompaktiškumo. Fotoaparato svoris yra analogiškas kaip ir išmaniojo telefono, o štai telefonas turi daugiau funkcijų. Taip pat fotoaparato kasdien daugelis nesinešioja, taigi, pamatę kokį nors vertą nufotografuoti vaizdą, tiesiog griebiasi išmaniojo telefono. Jei telefono neturėtų, šį vaizdą jie tiesiog būtų pražiopsoję…
Išmanieji labai patogūs ir kitu aspektu: tik nufotografavus nuotrauką, tame pačiame telefone ją iš karto galima ir suredaguoti. Tuo tarpu tik mažoje dalyje fotoaparatų galima iš karto redaguoti nuotraukas. Taigi išmanusis telefonas šiuo atžvilgiu lenkia fotoaparatą.
Skaitmeniniuose fotoaparatuose nuotraukos saugomos atminties kortelėse, o norint nuotraukas perkelti, reikia arba kortelių skaitytuvo, arba laido su USB jungtimi. Tuo tarpu turint išmanųjį telefoną visas procesas – kur kas paprastesnis, nes nuotraukas galima tiesiog perkelti į internetines saugyklas belaidžiu ryšiu.
Taigi paprastiems vartotojams paprasčiau turėti išmanųjį telefoną su geresnės kokybės kamera. Tačiau, kaip jau minėjome, telefonas niekada nepakeis profesionalaus fotoaparato, tad aukštos kokybės fotografijai visuomet bus pasitelkiami tik fotoaparatai. Joks išmanusis telefonas nesukurs tokio stulbinamo spalvų kontrasto ir tokio realaus vaizdo.