Orui laidūs, patogūs ir minkšti kontaktiniai lęšiai – viena populiariausių regėjimo korekcijos priemonių, sulaukianti ne tik jaunimo, bet ir vyresnio amžiaus pirkėjų dėmesio. Optikos salono darbuotojai primena, kad nusprendus nešioti lęšius, visų pirma reikia įvertinti jų tipus ir galimas sveikatos problemas. Tiesa, jaudintis nereikėtų – kasdienė higiena ir tinkamai parinkti lęšiai atitiks individualius pirkėjų poreikius.
Kontaktinių lęšių paskirtis
Populiariausias pasirinkimas – kontaktiniai lęšiai, skirti trumparegystei arba toliaregystei koreguoti. Šie lęšiai yra sferinio pagrindo ir gerina dažniausias regėjimo problemas. Tai optimaliausia alternatyva akiniams, užtikrinanti puikią regėjimo kokybę. Kontaktinių lęšių stiprumas parenkamas individualiai, atlikus regėjimo tyrimus.
Kita kontaktinių lęšių grupė – gaminiai, skirti astigmatizmo korekcijai. Tai astigmatiniai lęšiai, koreguojantys netaisyklingą akies paviršiaus formą. Šiuos lęšius išrašys akių gydytojas, patikrinęs kliento regėjimą ir nustatęs konkrečias problemos priežastis.
Trečioji grupė – kontaktiniai lęšiai presbiopijai koreguoti. Šie lęšiai gali būti vienžidiniai arba daugiažidiniai. Jie skirti žmonėms, turintiems presbiopijos problemų, t. y. asmenims, negalintiems matyti arti esančių daiktų.
Ketvirtojo tipo lęšiai yra skirti kasdienio įvaizdžio keitimui. Tai spalvoti ar išskirtinių raštų gaminiai, nešiojami siekiant vizualinio efekto, pvz., norint pakeisti akių spalvą.
Kontaktinių lęšių tipai
Kontaktinius lęšius galima skirstyti pagal jų gamybos medžiagas. Šiuo atveju išskiriami kieti ir minkšti gaminiai. Svarbus kriterijus – lęšių nešiojimo laikas. Dažniausiai pasirenkami vienadieniai arba mėnesiniai lęšiai. Vienos dienos gaminiai yra laidesni orui ir patogesni (nereikia specialaus skysčio lęšių laikymui ir valymui), tačiau jų kaina yra didesnė. Vienadieniai lęšiai rekomenduojami tuomet, kai kontaktiniai lęšiai reikalingi šventinėms dienoms ar specialioms progoms (t. y. žmonėms, kurie paprastai nešioja akinius). Kasdieniam nešiojimui siūlomi mėnesiniai lęšiai. Jų kaina, lyginant su vienadieniais (jei šiuos keistume kasdien), yra gerokai mažesnė, tačiau šis sprendimas siejamas su kur kas griežtesniais higienos reikalavimais, t. y. privalėsite kruopščiai plauti rankas prieš lęšius išimant ir įdedant, naudoti specialų skystį lęšių mirkymui ir valymui.
Specialistų rekomendacijos
Jei niekada anksčiau nepirkote kontaktinių lęšių, būtinai pasikonsultuokite su akių gydytoju ir šios srities specialistais. Profesionalus optikos salonas padės išsirinkti lęšius, kurie atitiks jūsų gyvenimo būdą ir poreikius. Specialistai suteiks išsamią informaciją apie lęšių priežiūrą, jų įsidėjimą ir išėmimą. Nepamirškite, kad reikės atlikti kelis tyrimus, kurie padės nustatyti, kokios regėjimo problemos jus kankina ir kurie lęšiai jas efektyviai ir greitai pašalins.